Rada nad zlato: Jak se zbavit myší a pavouků? Zkuste tento trik!

Jak se zbavit myší a pavouků

Stalo se vám někdy, že jste si užívali příjemné ticho v domácnosti, ale najednou ho přerušilo nějaké šustění? V tu chvíli člověk zbystří pozornost a hledá, odkud ten zvuk přišel. Často se za tímto nepříjemným zvukem skrývají myši. Ano, ty malé čtyřnohé hlodavce se dokážou dostat všude, a to nemusíte ani bydlet v domě. Ony si dokážou najít cestu do každé domácnosti, a je jedno, ve kterém patře paneláku bydlíte.

Myši jsou známé svou schopností proniknout i těmi nejmenšími otvory a štěrbinami, což z nich dělá velmi nepříjemné návštěvníky. Jejich přítomnost může způsobit nejen materiální škody, ale také ohrozit vaše zdraví přenášením různých nemocí. To samé platí i v případě švábů nebo pavouků. Pokud máte strach z pavouků, je jasné, že je potřeba se jich rychle zbavit. I když se říká, že pavouci přinášejí štěstí, pohled na tyto osminohé tvory mnoha lidem nedělá dobře.

Pavouci, přestože jsou obecně užiteční pro ekosystém, mohou být v domácnosti nežádoucími hosty. Některé druhy mohou být jedovaté a jejich přítomnost může vyvolávat úzkost u lidí trpících arachnofobií. Švábi zase představují jiný typ problému - jsou známí tím, že se rychle množí a mohou kontaminovat potraviny a povrchy v domácnosti.

Víte, co dělat, pokud se jich chcete zbavit? Jak se zbavit pavouků či myší v domácnosti? Známe účinný trik, který je z vaší domácnosti vyžene a zajistí, že se už nevrátí! Existuje mnoho přírodních a chemických metod na eliminaci těchto nežádoucích hostů.

Zaujme vás: Plíseň na zdi: Nevíš si s ní rady? Tak objev toto přírodní řešení!

Máta peprná – přírodní způsob, jak se zbavit pavouků či myší 

Možná jste si mysleli, že jedině chemikálie nebo pasti na myši vám pomohou tento problém vyřešit. Ale zkuste zapojit do boje přírodu. Už nejednou jsme vás přesvědčili, že příroda má opravdu velkou moc – to, co stvořila, musí umět i ovládat. Příroda nám nabízí mnoho ekologických a bezpečných řešení, která jsou nejen účinná, ale také šetrná k životnímu prostředí a našemu zdraví. Využívání přírodních repelentů je tedy nejen efektivní, ale také zodpovědné vůči našemu okolí.

Takže pokud máte problémy s pavouky, šváby nebo myšmi v domácnosti, použijte mátu. Máta funguje jako přírodní repelent, který svou vůní odpuzuje různé škůdce. Její silná aróma je pro tyto nežádoucí tvory nepříjemná a působí jako přirozená bariéra. Kromě odpuzování škůdců má máta i další výhody – její vůně je pro lidi příjemná a osvěžující, působí uklidňujícím dojmem a může dokonce pomoci při problémech s trávením či bolestech hlavy.

Její pěstování není vůbec náročné, zasaďte si ji na zahrádce nebo v květináči. Stačí, když mátu umístíte u vstupních prostor, na parapet nebo podobně. Účinné jsou i sušené lístky máty. Ty položte do sklepa nebo kdekoli jinde.

TIP: Pro zvýšení účinku můžete mátu kombinovat s jinými přírodními repelenty, jako je levandule, rozmarýn či bazalka. Tyto bylinky nejen odpuzují nežádoucí tvory, ale zároveň příjemně provoní vaši domácnost a mohou se stát i dekorativním prvkem vašeho interiéru.

Doporučujeme: Objevte 9 způsobů, jak provonět celý váš domov bez chemie

Máta peprná
Depositphotos

Repelent – mátový olej

Pokud patříte mezi ty, kterým jakákoli květina v domácnosti nevydrží déle než týden, a proto si myslíte, že ani pěstování máty nebude nic pro vás, vyzkoušejte mátový olej – ten je silnější alternativou k rostlinám. Namočte bavlněné kuličky (vatu, hadřík) do esenciálního oleje a uložte je na místa, odkud k vám přicházejí myši nebo švábi. Pokud se chcete takto zbavit pavouků, můžete tento olej použít jako osvěžovač vzduchu. Stačí smíchat několik kapek mátového oleje s hrnkem vody. Vám přivodí příjemnou atmosféru a pavouky odežene.

Mátový olej však není jen výborným pomocníkem v boji proti nežádoucím návštěvníkům, ale přináší i mnoho dalších benefitů pro vaše zdraví a pohodu. Je známý svými uklidňujícími účinky na trávicí systém, a proto se často používá ke zmírnění žaludečních problémů, jako je nadýmání, křeče či nevolnost. Stačí přidat pár kapek mátového oleje do čaje nebo inhalovat jeho vůni. Navíc, jeho osvěžující aróma může pomoci zlepšit soustředění a zvýšit mentální bdělost. Pokud trpíte bolestmi hlavy nebo migrénou, nanesení mátového oleje na spánky může přinést úlevu a snížit intenzitu bolesti.

Máta na pravidelný úklid

Přidejte několik kapek mátového esenciálního oleje do vámi běžně používaného čisticího nebo dezinfekčního prostředku a důkladně ho promíchejte. Takto při každém úklidu domácnosti budete mít jistotu, že jste udělali vše pro to, aby si tito tvorové k vám už více nenašli cestu.

Tip pro vás: Pokojové rostliny do tmavých místností: Tyto neuhynou ani v temném koutě!

Máta na pravidelný úklid
Depositphotos

Ocet či bobkový list – vyzkoušejte další triky proti myším či pavoukům:

  • hřebíčky – rozložte je kolem domu a myši k vám už nezavítají. 
  • bobkový list – pro myši je díky své vůni lákavý, ale zároveň pro ně působí i jako jed. 
  • jedlá soda – posypte jí místa, kam chodí myši (zejména různé otvory). 
  • ocet – smíchejte ho s vodou v poměru 1:1 a potřete místa, kam chodí myši. 
  • kávová sedlina – pokud jste milovníkem kávy, kávová sedlina může být vaším spojencem v boji proti myším. Nasypte ji kolem vstupních bodů nebo do míst, kde se myši zdržují. Vůně kávy je pro myši nepříjemná a dokáže je odehnat.
  • mleté černé koření – vyzkoušejte také posypat místa, kam chodí myši, mletým černým kořením. Jeho pálivost a silná vůně je účinně odradí. 
  • chilli papričky – Pokud hledáte něco opravdu silného, nasypte do myších cest drcené chilli papričky. Pálivý prášek bude pro myši velmi nepříjemný a rychle je odradí od toho, aby se vrátily. 

Znáte nějaký další účinný přírodní prostředek na takovéto nežádoucí hosty v domácnosti?

0 komentárov

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE