Chceš vyzkoušet účes s ofinou? Vyber správný střih ofiny podle typu tváře

účes s ofinou podle typu tváře

Uvažujete o změně účesu? Říká se, že výrazná změna střihu vlasů nebo jejich barvy by měla naznačovat jakousi novou kapitolu v životě ženy. V každém případě, někdy si to sice žádá změnu, takové menší oživení, ale svou korunu krásy nechcete podrobit zásadnějším experimentům.

No a pak přichází na řadu ofina! Během minulého i tohoto roku jsou ofiny mezi TOP vlasovými trendy. Jakou si ale vybrat? To vám poradíme právě teď.

Chcete vyzkoušet nový účes s ofinou, ale bojíte se výsledku? V tom případě si dobře rozmyslete, o jaký střih ofiny půjde. K jinému typu tváře se totiž může hodit jiná ofina. Ale ofina se vám skutečně nemusí hodit vůbec. Nebojte se, poradíme vám!

Tip pro vás: Jak dosáhnout hladších a plnějších rtů bez injekcí?

Trendy mezi ofinami 

Začněme ofinou, která by měla být podle všeho nejtrendovější ze všech typů ofin v tomto roce. Jde o ofinu podle francouzské herečky Jane Birkin. Je to středně hustá ofina, která sahá k obočí. Směrem ke koncům a do středu se ztenčuje a po bocích obvykle přirozeně přechází do vlasů. Hodí se k dlouhým vlasům, nebo vlasům po klíční kost a hlavně k vrstvenému střihu.

Avšak, v poslední době se nosí i jiné střihy ofin. Velmi populární byly například baby ofiny, tedy ultra krátké ofinky (mikro ofina). Také je velkým hitem poslední roky záclonovitá ofina, tedy curtain bangs. Jde o ofinu postupně zastřihávanou a rámovanou tvář z obou stran.

No stále platí, že místo trendů je někdy lepší vybírat podle toho, co se vám hodí a co podtrhne vaši krásu. Při výběru ofiny se musíte držet typologie tváře (jaký je tvar tváře) a také kvality vašich vlasů, stejně zhodnotit délku vlasů. Různé typy vlasů a tváře si mohou vyžadovat jiné střihy.

Pozri aj: Upokojující bylinková koupel - hladí tělo i duši

top ofina 2024 Pinterest

Tip pro úzký obličej – dlouhá ofina

Dlouhá rovná ofina sahající až do očí se nejvíce hodí úzkému obličeji s vysokým čelem. Pokud máte tento typ obličeje, ale maximální délka ofiny vám nevyhovuje, můžete také uvažovat nad ofinou, která končí těsně nad obočím. I ta bude pro vás zásahem do černého. Vyvarovat byste se však měli přehazování ofiny na bok a do stran.

Tip pro oválný obličej – účesy s rovnou ofinou i šikmou ofinou 

Podobně, jak jsme zmínili u úzkého obličeje s vysokým čelem, bude se i té oválné hodit delší ofina končící zhruba na úrovni obočí. Upravená a dokonale vyzní zejména ta rovná a tupě zastřižená. Pokud máte tento typ obličeje, nic vám nebrání ani ve větším experimentování, v zásadě vám bude slušet jakákoli ofina.

Doporučujeme: Jak podpořit růst vlasů? Toto je 7 jednoduchých změn v péči o vlasy, které přinesou výsledky

delší ofina Pinterest

Tip pro hranatý obličej – asymetrické ofiny

Tento typ obličeje potřebuje trochu změkčit rysy, což se dá dosáhnout výraznější ofinou, jejíž konce směřující k uším by měly být ještě o něco delší, přičemž uprostřed bude pěkně vypadat, když je jemně rozhrnutá (jako záclona – curtain bangs) a o trochu kratší.

Tupý střih nebude pro hranatý obličej nejideálnější, spíše se mu bude hodit asymetricky zastřižená ofina, přičemž může působit i drsnějším dojmem.

Tip pro kulatý obličej – účesy s krátkou ofinou

Asi žádnému typu obličeje se nehodí kratší ofinka více než té kulaté. Asymetrická nebo rovná – obě budou slušet. Na boku může přecházet do delších pramenů a splývat s ostatním účesem. Pokud máte kulatý obličej, s dlouhými ofinami raději neexperimentujte, zbytečně by vám obličej zkracovaly, a to nechcete.

Tip pro srdcový obličej – účesy s boční ofinou

I tento typ obličeje má podobně jako hranatý obličej rysy, které je vhodné trochu potlačit a změkčit, což dokáže zejména asymetricky zastřižená ofina, případně ofina ve tvaru půlměsíce. Tedy žádné rovné střihy. Ofinu si můžete u tohoto typu obličeje česat i do stran a na bok, možností na její dodatečnou stylingovou úpravu je více.

Nepřehlédni: Proč vyměnit šampon za ocet na vlasy? Vyzkoušej a nebudeš litovat!

trendy ofiny Pinterest

Komu se nehodí účes vlasů s ofinou?

Ofinky, které se hodí k určitému typu obličeje, jsme si prošli, ale nezodpovězená zůstává otázka, jakým vlasům se ofina hodí nejvíce a pro které naopak nebude úplně ideální volbou. Stručně řečeno, pokud máte rovné a husté vlasy, měla by vám ofina vyniknout nejlépe a v podstatě nemáte o čem přemýšlet.

Dámy, jejichž koruna krásy však není hustá nebo mají řídké vlasy nebo jemné vlasy, by si měly ofinu pořádně zvážit. Pokud ofina nemá ten správný objem, může působit neupraveně – ať děláte, co děláte. Podobně je to i s vlasy, které se extrémně mastí. Ofinka také nemusí být úplně nejšťastnější volbou v případě, pokud máte kudrnaté vlasy, protože zkrotit takovou štiku může znamenat každodenní ranní boj v koupelně.

A na závěr vám doporučujeme, abyste se se svou představou ofiny poradili s kadeřníkem či kadeřnicí a raději neexperimentovali při „výrobě“ štiky doma, protože by to mohlo dopadnout podobně, jak uvidíte na videu níže.

Inspirace účesy:

• Krátké vlasy a ofina

trendy ofiny instagram.com/kurzehaare

trendy ofiny instagram.com/sheida.van

• Středně dlouhé vlasy s ofinou 

trendy ofiny instagram.com/marvirine

trendy ofiny instagram.com/jayne_edosalon

• Účesy se šikmou ofinou

trendy ofiny instagram.com/latesthair

trendy ofina instagram.com/ messy_tresses

• Účesy s dlouhou ofinou

trendy ofina instagram.com/hirohair

trendy ofina instagram.com/shrd_us

• Dlouhý bob účes s ofinou 

ofina instagram.com/hirohair

ofina instagram.com/rachelwstylist

• French bangs

ofina instagram.com/huldrafrisor

ofina instagram.com/meghair_

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE