Jak dosáhnout hladších a plnějších rtů bez injekcí?

Každá z nás určitě přistihla samu sebe při myšlence na plnější a jemnější rty. Estetické standardy plných rtů kolem nás jsou doslova symbolem přitažlivosti. Máte stále respekt před invazivním zákrokem a výplněmi? Jak tedy získat plnější rty neinvazivní metodou z pohodlí domova?

Sociální média mají silný vliv a klíčovou roli při formování této touhy. "Dokonalé selfie" na Instagramu nebo TikToku vytvářejí opravdu obrovský tlak na dosažení tohoto idealizovaného obrazu. Je důležité poznamenat, že přirozený vzhled rtů se liší od osoby k osobě a každá žena má své jedinečné rysy.

Existuje však přirozený způsob, jak vytvořit iluzi plnějších rtů. Přirozeně plnější rty souvisí s jistotou a pocitem přitažlivosti. Často to nám ženám zvyšuje i sebevědomí a s tím spojenou i vnitřní spokojenost.

Doporučujeme: Upokojující bylinková koupel - hladí tělo i duši

Pravidla péče - jak mít krásné rty? 

Zde je několik základních pravidel péče o rty, aby vaše rty vypadaly úžasně:

 • Pravidelná exfoliace: Exfoliace rtů odstraní mrtvé buňky kůže a pomůže udržet rty jemné a hydratované. Exfoliace patří mezi nejlepší přírodní recepty, jak mít krásné a zdravé rty. 
 • Vyhněte se přehnanému líčení na rtách: Příliš velké množství rtěnky může rtům ublížit a způsobit vysušení. Stačí nanést tenkou vrstvu, aby rty vypadaly přirozeně a atraktivně. 
 • Vyhněte se líčení v případě popraskané kůže: Pokud máte popraskané rty, vyhněte se používání líčení, které by mohlo situaci zhoršit. Raději použijte léčebný balzám nebo mast. 
 • Používejte ochranný balzám s SPF: Aby jste chránili rty před slunečním zářením a poškozením, používejte balzám na rty s ochranným faktorem před sluncem. 
 • Hydratace rtů: Důkladná hydratace je klíčem k zdravé pokožce rtů. Pijte dostatek vody a používejte hydratační balzámy a krémy. Dopřát si můžete i masáž rtů či peeling rtů.

S těmito jednoduchými pravidly byste měli mít zdravé, hydratované a krásné rty!

Tip pro vás: Vytvoř si krásné vlnité vlasy bez žehličky nebo kulmy - jak na to?

rty Depositphotos

Zvětšení rtů pomocí umělých výplní rtů 

Umělé výplně rtů jsou populární kosmetické procedury, které se používají pro zvětšení rtů, tvarování rtů, zjemnění vrásek kolem rtů a zlepšení sebevědomí. Tyto výplně jsou často vyrobeny z různých látek.

Nejčastěji používanými látkami na výplň rtů jsou:

 • Hyaluronová kyselina 
 • Kolagen 
 • Polykaprolakton a další... 

Mezi výhody výplně patří:

 • Okamžitý efekt větších a plnějších rtů. 
 • Předtím, než se rozhodnete pro tento zákrok, je důležité vybrat ty správné, zkušené a kvalifikované kosmetičky a estetické dermatology. 

Mezi nevýhody výplně rtů patří:

 • Dočasné výsledky, náklady, nežádoucí vedlejší účinky, necitlivost, alergické reakce, infekce, narušení přirozeného pohybu rtů, infekce a další komplikace. 

Nepřehlédněte: Jak správně aplikovat na obličej gel z Aloe vera? Připrav si z něj domácí masky

Přírodní recepty, které fungují při zvětšení rtů 

Umělé výplně rtů stojí nemalé peníze a ne každý si může takovou investici dovolit. Existuje však několik způsobů, jak si můžete pomoci i samy z pohodlí domova. Jednoduchými triky na líčení před zrcadlem dokážeme dodat rtům vizuální zvětšení i bez aplikace injekční kyseliny hyaluronové. Dáme vám pár tipů jak:

Udělejte si peeling a domácí masku na rty 

Pravidelné odstraňování odumřelých buněk z rtů je klíčem k svěžímu vzhledu rtů. Použijte například směs medu a cukru alespoň jednou týdně. Vezměte si přitom kartáček a jemně masírujte. Masírování rtů zvýší průtok krve do rtů a díky tomu budou vypadat jako pružné plné rty.

 • Co se týče masky na rty, tu si můžete i samy velmi snadno připravit z kokosového oleje, avokáda a také medu. 
 • Rty budou krásně vyhlazené, hydratované, nebudete mít kypré rty a dosáhnete jemnějšího vzhledu. 
 • Mezi dobré tipy a triky patří také tvářová gymnastika. 

Peeling na pery Depositphotos

Hydratace je nezbytná 

Hydratace je doslova klíčem k plným a zdravě vypadajícím rtům. Kromě používání balzámů je také velmi důležité pít dostatek vody, protože dehydratované rty nepůsobí suchým a chraplavým dojmem. Pokud máte vrásky kolem rtů, používejte také hydratační protivráskový balzám na rty.

Vytvoření iluze plnějších rtů tužkou 

Tužkou na rty dokážete pomocí konturování vytvořit vzhled a iluzi plnějších rtů. Je to nástroj, kterým můžeme přirozeně zvýšit objem rtů a také prodloužit rty. Vyberte si svou barvu a začněte mírně nad linií svých rtů a pak je vyplňte rtěnkou. Vyčarujete větší a plnější rty.

Vyzkoušejte dva odstíny rtěnky - techniky ombre 

Techniky ombre - Iluzi větších rtů můžeme vytvořit i hrou dvou odstínů rtěnky. Do vnějších koutků nanesete tmavší odstín a do středu světlejší odstín. Následně smíchejte odstíny pro ombre efekt.

 • Ombre efekt vyžaduje trpělivost a cvik, ale je to skvělý pomocník na vytvoření dojmu větších rtů. 
 • Experimentujte s různými barvami a technikami, zapojte fantazii a vytvářejte skvělé kontrasty na svých rtech.

Lesk třpytek – vizuálně zvětšení 

Lesk přitahuje světlo a to zdůrazní detail. Dnešní trendy jasně ukazují, že třpytky jsou IN. Hrajte si s nimi a opepřete svůj make-up look.

 • Pomocí rozjasňovače nebo transparentního lesku na střed rtů dosáhneme dojmu větších rtů. 
 • A o to nám přesně jde! 
 • Skvělý tip na to, aby třpytky zůstaly na místě, je fixační sprej.

Korektor 

Korektor je kosmetický produkt, díky kterému dokážete zvýraznit a zdůraznit vaše rty. Po nanesení rtěnky použijte korektor kolem rtů, abyste vytvořili čistou linii mezi rty a pokožkou. Jde o definovanou linii a opticky zdůrazní vzhled plných rtů.

Zdravá strava 

Správná strava může také být výsledkem krásných plných rtů.

Jezte stravu bohatou na minerály, vitamíny E, C a omega-3 mastné kyseliny.

 • Mezi další prospěšné vitamíny patří: Vitamín A, vitamín K, zinek, bílý čaj, proteiny. 
 • Pamatujte! Zdravá strava se odrazí na vaší pokožce a kráse. 
 • Pravidelný příjem těchto živin vás udrží v dobré kondici.

Doporučujeme také: Jak si vybrat správné oční stíny? Tyto triky a tipy musíš znát!

plné rty Depositphotos

Tipy a triky na stárnoucí rty

U žen se s věkem objevují vrásky kolem rtů, zejména vrásky nad horním rtem. Starajte se o stárnoucí rty intenzivněji a udržujte je zdravé a pevné. Způsoby, jak dodat rtům objem, vytvořit jemnější vzhled a jak se vyhnout invazivním zákrokům, jsme vám již napsali.

 • Ženám ve vyšším věku je důležité podotknout, že pravidelná hydratace rtů je klíčem k zachování jejich mladistvého vzhledu. 
 • Vyberte si kosmetické produkty na rty, které jsou navrženy pro boj proti stárnutí pokožky, jako jsou antioxidanty a peptidy.

Používejte balzám na rty nebo krémy s obsahem hydratačních složek, jako je kyselina hyaluronová, glycerin nebo včelí vosk. Pokud máte vážné obavy ohledně vrásek kolem rtů nebo jiné problémy se svou pokožkou, konzultujte to se specialistou na dermatologii, ten vám poradí, jak postupovat.

Pamatujte, že péče o rty by měla být součástí celkové péče o pokožku. Jak k tomu přistoupíte a jaká bude vaše následná péče? Díky těmto tipům už úzké rty nemusí být vaším problémem. Tyto způsoby, jak přirozeně zvětšit rty "bez operace" určitě upoutají pozornost. Dodá vám to sebevědomí i bez bolesti.

Kosmetika na zvětšení rtů

Jak na plnější rty bez invazivních zákroků? Získat plnější rty a vzhled plnějších rtů můžete i v pohodlí domova, pokud budete používat ty správné produkty pro optické zvětšení rtů, které částečně dokážou i změnit tvar rtů. Jde přitom o bezbolestné metody.

 • Kosmetika na zvětšení rtů je velmi oblíbeným produktem mezi ženami, které touží po plnějších a objemnějších rtech.
 • Tyto produkty mohou obsahovat různé složky, které pomáhají zvýšit přirozený objem rtů a vytvořit dojem plnosti.

Jak rychle zvětšit rty doma?

Jednou z nejčastějších složek ve výrobcích na zvětšení rtů je kolagen. Kolagen pomáhá zvýšit elasticitu a hydrataci rtů, což může způsobit dočasný zvětšený efekt. Ve výrobcích na zvětšení rtů mohou být také obsaženy další hydratační složky jako kyselina hyaluronová, glycerin nebo vitamín E.

Kromě základních hydratačních a zvlhčujících složek mohou kosmetické produkty na zvětšení rtů obsahovat i stimulátory kolagenu, například peptidy nebo retinol. Tyto složky mohou pomoci stimulovat produkci kolagenu v kůži a přinést dlouhodobější výsledky.

Při používání kosmetiky na zvětšení rtů je důležité mít na paměti, že výsledky mohou být dočasné a efekt se může lišit u každého jinak. Je také důležité vybírat si kvalitní produkty od ověřených značek a dbát na pravidelnou a správnou aplikaci.

Ve výběru kosmetiky na zvětšení rtů je dobré se poradit s odborníkem nebo dermatologem, abyste mohli vybrat ten nejlepší produkt pro vaše individuální potřeby a očekávání. Nakonec je důležité mít realistická očekávání a pamatovat na to, že přirozené a zdravé řešení vždy zůstává nejlepší volbou pro vaši pokožku.

Zaujme vás: Jarischův roztok (voda): Obyčejná levná voda z Rakouska?!

plné rty Depositphotos

Make-up na rty

Make-up na rty je důležitou součástí každodenního líčení a může zvýraznit krásu vašich rtů.

Existuje mnoho způsobů, jak je zdůraznit a zlepšit jejich vzhled.

 • Na začátku je důležité mít rty dobře hydratované. Pro tento účel se doporučuje použít balzám na rty, který jim dodá potřebnou hydrataci a zabrání jejich vysušení. 
 • Pokud chcete mít rty dokonale zvýrazněné, můžete použít i konturovací tužku, která jim dodá trochu objemu a podtrhne jejich tvar. Poté můžete nanést rtěnku nebo lesk na rty v barvě podle vaší preference. 
 • Důležité je vybrat správnou barvu, která bude lichotit vaší pleti a zároveň bude vhodná pro příležitost, při které chcete make-up na rty nosit. 
 • Pokud preferujete dlouhotrvající make-up na rty, můžete si vybrat i matnou rtěnku, která vydrží déle a nezanechá stopy.

Make-up techniky na zvětšení rtů doma

Existuje několik make-up technik, které mohou opticky zvětšit rty:

 • Konturování rtů: Použijte jemnou konturovací tužku nebo make-up produkt o odstín tmavší než vaše přirozená barva rtů, abyste vytvořili iluzi větších rtů. Aplikujte ho na vnější část rtů a roztažte směrem ven. 
 • Osvětlení středové části rtů: Použijte světlejší make-up produkt nebo rozjasňovač na střed rtů, abyste vyvolali dojem větších a plnějších rtů. 
 • Použití lesku na rty: Lesk na rty může opticky zvětšit rty, protože je rozjasní a dodá jim objem.
 •  Použití matné rtěnky: Matná rtěnka může také vytvořit iluzi větších rtů, protože neodráží světlo a vytváří plochý povrch. 
 • Oválná kontura rtů: Aplikace rtěnky ve tvaru oválu, kde střed je světlejší a vnější části tmavší, může také zvětšit rty.

Tyto techniky mohou pomoci zvýraznit vaše rty a vytvořit dojem větších a plnějších rtů. Experimentujte s různými technikami a produkty, dokud nenajdete ten správný pro vás.

Jak zvětšit rty pomocí gymnastiky?

Existuje několik cviků, které mohou pomoci zvětšit rty pomocí gymnastiky.

Zde je několik návrhů:

 • Cvičení "Rty na strany": Postavte se před zrcadlo a pomalu vtahujte rty směrem nahoru a do stran. Opakujte toto cvičení několikrát denně. 
 • Cvičení "Rty na rty": Dělejte pohyby s rty, jako byste je růžovali nebo obkreslovali. Tento pohyb může pomoci zvýšit průtok krve do rtů, což může způsobit zvětšení. 
 • Cvičení "Kiss kiss": Roztáhněte rty a poté je stáhněte zpět k sobě, jako byste se chystali na polibek. Tento pohyb může posílit svaly rtů a zvýšit jejich objem.

Je důležité si uvědomit, že výsledky cvičení na zvětšení rtů mohou být viditelné až po delší době a musíte být trpěliví a pravidelně cvičit.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE