Svatební účesy: Jak vybrat ten správný svatební účes?

Stejně jako šaty a boty, i svatební účes je velmi důležitý a dotváří celkový obraz nevěsty. Vybíráme si ho podle typu tváře, šatů, délky a hustoty vlasů. Svatební účesy by si měla každá nevěsta pořádně promyslet, aby v den D vypadala prostě dokonale.

Výběr svatebního účesu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které nevěsta musí učinit před svým velkým dnem. Není to jen o tom, aby účes lichotil tváři nevěsty a doplňoval její šaty, ale také o to, aby odrážel její osobnost a styl. V dnešní době máme na výběr z nesčetných možností, od tradičních po moderní, od jednoduchých po velmi komplikované účesy.

Avšak, s tolika možnostmi přichází i stres a nejistota. Jak si vybrat ten pravý účes, který bude nejen krásný na fotkách, ale bude vám také pohodlný po celý den? V tomto článku projdeme klíčové faktory, které byste měli zvážit při výběru svatebního účesu, a poskytneme vám tipy, jak udělat správné rozhodnutí. Jak se rozhodnout pro ten nejlepší účes na svatbu?

Podívejte se také: Svatební přípitek: Jak ho zvládnout na jedničku?

výběr svatebního účesu

Zdroj: Depositphotos

Účes na svatbu – jaké jsou možnosti?

Každá víme, že výběr kadeřnice je důležitý, stejně jako zkouška svatebního účesu. Co se týče barvení vlasů, doporučuje se to udělat týden předem. Není vhodné si vlasy barvit den před svatbou kvůli zabarvené pokožce hlavy. Případně se takto vyhnete stresům, když barva chytne intenzivněji, než jste si přáli.

Velmi žádané jsou různé ozdoby do vlasů v podobě spon s perličkami nebo květinami, čelenky, korunky, nebo samotné živé květy. Většinou si je nevěsty objednávají ve svatebních salónech společně s šperky, aby dohromady ladily.

V poslední době nevěsty čím dál více využívají zahušťování vlasů, aby jejich svatební účes vypadal co nejlépe, ať už ve formě clip-in vlasů nebo jiným podobným způsobem.

Trendy účesy pro nevěstu

Shodneme se asi všechny v tom, že dlouhé vlasy nám umožňují vytvořit největší paletu různých svatebních účesů. Můžeme je mít rozpuštěné a natáčené, různě upnuté, polorozpuštěné. Působí velmi sofistikovaně a elegantně.

Při krátkých vlasech se můžeme zaměřit na jejich střih, nebo použitou ozdobu, která bude dominovat a tvořit celý svatební účes, nebo je natáčet. Nejvyhledávanějším svatebním účesem jsou vyčesané vlasy, nebo stažené do různých uzlů.

Doporučujeme: Slavné topmodelky jako okouzlující nevěsty: inspirujte se!

svatební účes

Zdroj: Depositphotos

Jak vybrat vhodný účes pro nevěstu?

  • Zohledněte styl a střih šatů: Účes by měl doplňovat styl vašich svatebních šatů. Pokud jsou vaše šaty jednoduché, můžete si dovolit odvážnější účes a naopak. Také zvažte výstřih a detaily na šatech. Při otevřeném zádech může být krásný zvednutý účes, který ukáže vaši šíji a detaily šatů.
  • Vezměte v úvahu tvar tváře: Oválná tvář – většina účesů bude vyhovovat. Kulatá tvář – vysoké účesy nebo účesy s objemem nahoře mohou pomoci prodloužit tvář. Hranatá tvář – účesy s měkkými vlnami mohou změkčit ostré rysy. Dlouhá tvář – vyhněte se příliš vysokým účesům, které by mohly tvář ještě více prodloužit.
  • Zvažte délku vlasů: Krátké vlasy – s krátkými vlasy můžete experimentovat s různými doplňky, jako jsou čelenky nebo sponky. Dlouhé vlasy nabízejí více možností, od volných vln po komplikované zvednuté účesy.
  • Zvažte typ vlasů: Pro jemné vlasy jsou vhodné účesy, které přidají objem. U hrubších vlasů volte pevné účesy, které vydrží celý den.
  • Uvažujte o svém pohodlí a stylu: Pohodlí by mělo být na prvním místě. Vyberte si účes, ve kterém se budete cítit pohodlně po celý den. Nezapomeňte, že účes by měl odrážet váš osobní styl. Pokud jste zvyklí nosit vlasy volně, možná se nebudete cítit pohodlně s přísně zvednutým účesem.
  • Inspirujte se: Hledejte inspiraci v časopisech, na svatebních webech nebo na sociálních sítích. Uložte si obrázky účesů, které se vám líbí, abyste je mohli ukázat svému kadeřníkovi.
  • Zohledněte podnebí a místo konání: Pokud máte svatbu venku v horkém počasí, zvažte účes, který vám nebude vadit, pokud se trochu rozpustí nebo zvlhne. Volné vlny nebo polozvednuté účesy mohou být ideální. Pro svatby v chladnějším počasí nebo uvnitř můžete zvolit komplexnější zvednuté účesy, které vydrží déle bez ohledu na počasí.
  • Svatební doplňky a ozdoby do vlasů: Vyberte si doplňky, které doplní váš účes a svatební outfit. To může být elegantní čelenka, perly, květinové ozdoby nebo třpytivé sponky. Zvažte, jak tyto doplňky budou spolupracovat s vaším svatebním závojem.

Zkouška svatebního účesu – je potřebná?

Zkouška vám umožní vidět, jak bude váš vysněný účes vypadat ve skutečnosti. Můžete se rozhodnout, zda účes vyhovuje vašim představám a zda se u něj cítíte dobře. Je to také příležitost posoudit, zda účes doplňuje váš celkový svatební vzhled, včetně šatů a doplňků.

Pokud s výsledkem nejste úplně spokojeni, máte stále dostatek času na to, abyste společně s kadeřníkem provedli potřebné úpravy. Ať už jde o změnu stylu, přidání doplňků nebo experimentování s různými texturami a objemem, zkouška vám dává prostor pro experimentování.

Absolvováním zkoušky získáte pocit jistoty a méně stresu před svatebním dnem. Vědět, jak budete vypadat, vám může výrazně pomoci cítit se sebevědoměji a klidněji. Zkouška také poskytuje představu o tom, kolik času bude potřebné na přípravu účesu na svatební den. Toto je klíčové pro plánování časového harmonogramu dne, abyste měli dostatek času na vše, bez nutnosti spěchu.

Inspirace na nejkrásnější účesy pro nevěsty:

•Polouvolněné a uvolněné vlasy

svatební účes

Zdroj: instagram.com/caitlinhairandbeauty

svatební účes

Zdroj: instagram.com/idohairbykmay

svatební účes

Zdroj: instagram.com/ bridal_hairstylist

svatební účes

Zdroj: instagram.com/lidia_szadkowska

svatební účes

Zdroj: instagram.com/bethanyhbridal

svatební účes

Zdroj: instagram.com/phillyhair

•Jednoduché svatební účesy a elegantní svatební účesy

svatební účes

Zdroj: instagram.com/nylbfw

svatební účes

Zdroj: instagram.com/val_hairstyles

svatební účes

Zdroj: instagram.com/sweetvjewelry

svatební účes

Zdroj: instagram.com/wedlocks_

• ​Klasické účesy na svatbu

svatební účes

Zdroj: instagram.com/ebonypayne_hairandmakeup

svatební účes

Zdroj: instagram.com/sitifairuzzz

svatební účes

Zdroj: instagram.com/saloncontreras

svatební účes

Zdroj: instagram.com/styledbylaurenspriddle

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE