Odborník radí: Jak na silnou imunitu? (5. díl)

Dnes přinášíme poslední část ze série článků o posilování naší imunity. Věnovali jsme se důležitosti hlubokého dýchání, vnitřního nastavení, spánku, stravy, pitného režimu, odstranění toxinů a vyladění energetického systému našeho těla. Posledním devátým krokem je spojení s přírodou. Jaký vliv mají různé přírodní prostředky, vitamíny či minerály?

9. krok – spojení s přírodou, její silou a přírodní prostředky, vitamíny, minerály

Pro naši duši, tělo i imunitu je velmi potřebná příroda. Příroda nám může pomoci načerpat síly, které tak velmi mineme v našem každodenním životě. Honěním se, pobytem v elektrosmogem velmi zatížených městech a v hluku. V přírodě se můžeme očistit od zatěžujících energií a načerpat v ní novou energii. V přírodě je lék na všechno. Léčivá síla přírody je účinnější než chemické léky, protože působí komplexněji. V přírodě je mnoho úžasných rostlin, které výrazně posilují imunitu. Houba reishi (Lingzhi, Ganoderma lucidum) obsahuje betaglukány, které stimulují imunitní systém. Dále obsahuje germanium, které zvyšuje schopnost krve vázat kyslík a tím zvyšuje okysličení mozku a celkově tkání, obsahuje také tělu prospěšné lipidy, vitamíny a minerály vápník, draslík a hořčík.

Kozinec se používá v čínské medicíně. Posiluje životní energii čchi, podporuje imunitu, opravuje poškození DNA, působí diureticky a zlepšuje průtok krve tkáněmi, je to afrodisiakum, chrání ledviny i játra, pomáhá chránit před fyzickým i psychickým stresem, podporuje rychlejší rekonvalescenci, příznivě působí na vysoký krevní tlak. Šalvěj červenokořenná (Salvia miltiorrhiza, Dan Shen) má protizánětlivé a antibakteriální působení, posiluje imunitu, krevní oběh, regeneraci tkání. Působí při nespavosti, podrážděnosti, bušení srdce, angíně pectoris, ateroskleróze, cirhóze, poruchách menstruace.

Podívej také: Co pomáhá na křečové žíly? To je první pomoc, kterou je třeba znát!

dračí krev

Zdroj: Depositphotos

Velmi účinnou látkou na zvládání virů je cistus incanus (skalní růže). Účinně bojuje s infekcí, zabraňuje virům, aby pronikaly do buněk, a to i vysoce agresivním virům, tím se eliminuje jejich rozmnožování (virus je schopen přežít a rozmnožovat se jedině v buňce, mimo buňku přežije jen krátkou dobu), eliminuje volné radikály a účinně odstraňuje toxiny patogenů z organismu. Cistus incanus je účinný i na Borélii.

Výtažek z grepových jadérek je přirozený zabiják virů, bakterií, plísní. Obsahuje bioflavonoidy, glykosidy, vitamíny C a E. Účinný je při infekcích dýchacích cest, hrdla, chřipce, rýmě, zánětech dutin, uší. Je to silný antioxidant, podporuje imunitu. Už i velmi malé množství extraktu z grepových jadérek (8 kapek na sklenici vody) je účinné proti velkému spektru bakterií, plísní, velkému počtu virů a množství jednobuněčných parazitů.

Ve vhodném dávkování ničí škodlivé bakterie a šetří prospěšné bakterie. Po zabíjení kvasinek v trávicím traktu se může prospěšná střevní flóra ve velké míře rozmnožovat. Dračí krev (pryskyřice ze stromu Croton lechleri) ovlivňuje především energetické dráhy sleziny, žaludku, tří ohnišť (tří zářičů), tenkého a tlustého střeva. Má anestetický, antialergický, antibakteriální, antivirový, antioxidační, antiseptický, hemostatický, hojivý, imunomodulační, protinádorový, protiplesňový, protihnačkový, protizánětlivý, tonizující, afrodiziakální a protistresový účinek.

echinacea

Zdroj: Depositphotos

Pokud je tělo ohroženo viry, je nutné s nimi bojovat okamžitě. K tomu nám slouží nespecifický imunitní systém. Jeho hlavními agenty jsou speciálně trénované bílé krvinky, tzv. makrofágy. Ty neustále sledují pronikání choroboplodných zárodků do organismu a pohlcují je. Čím rychleji jsou vetřelci odstraněni, tím menší je nebezpečí, že onemocnění propukne. Příroda má na vše nějakou léčivou rostlinu a mnoho jich je takových, které speciálně posilují právě tento nespecifický imunitní systém. Mezi ně patří Echinacea. Je schopná aktivovat a posilňovat nespecifický imunitní systém, podle výzkumů zvyšuje sílu bílých krvinek, díky čemuž se často podaří úplně zabránit propuknutí nemoci nebo alespoň výrazně zkrátit její průběh a oslabit intenzitu symptomů.

Tinktura z Echinacey (nebo kapsle obsahující Echinaceu) je přirozeně působící imunostimulant, a proto by se měla užívat, když je potřeba účinně podpořit imunitu v situaci, kdy je vyšší riziko nákazy viry. Kromě zvyšování odolnosti pomocí Echinacey existují i jiné léčivé byliny, které posilují imunitu, např. semena šípků, květ ibišku (zvyšuje imunitu, podporuje ledviny, léčí kašel a podporuje krvetvorbu), květ bezu černého (potopudný a snižuje horečku), heřmánek, květ lípy (také vynikající v případě horečky na její snižování), list šalvěje, nať mateřídoušky, vrbová kůra, kořen šišáku bajkalského, květ podbělu.

Podívej se: Hojení ran: Seznamte se s bylinkami, které zahojí téměř každou ránu!

vitamín C

Zdroj: Depositphotos

Vitamíny potřebné pro silnou imunitu jsou vitamin C, vitamin A, vitamin D, vitamin E. Posilují imunitu, jsou to antioxidanty, chrání sliznice, srdce a cévy. Dávky potřebné pro zvládání zátěžových situací, stresu, infekcí jsou několikanásobně vyšší než je obecně doporučované. Lidské tělo potřebuje mnohem vyšší dávky zmíněných vitaminů, aby bylo odolné a umělo zvládat zátěže, kterým je dnes vystaveno. Vitamin C je třeba v tomto období užívat minimálně v dávce 60 mg na kg hmotnosti za den. Což např. při 70 kg hmotnosti představuje 4200 mg vitaminu C za den. Vitamin D 5000 – 10 000 IU (IU = mezinárodních jednotek), vitamin A 5000 IU, vitamin E 800 IU za den. Dalším velmi silným antioxidantem je glutathion, který se sice v těle tvoří, ale míňá se na recyklaci jiných antioxidantů (např. vitamin C, E), obsahuje síru, která zachycuje všechny škodlivé látky, jako například volné radikály, toxiny, rtuť či jiné těžké kovy a potom je vylučuje ven z těla.

Kromě vitaminů C, A, D, E je důležité si doplňovat i vitamíny skupiny B. Podporují obranyschopnost organismu, zmírňují únavu, úzkost a deprese, vitamíny B6, B9 a B12 podporují metabolismus homocysteinu (což je velmi důležité, protože zvýšená hodnota této toxické aminokyseliny souvisí s poškozováním vnitřní výstelky cév a následným vznikem kardiovaskulárních onemocnění). Zinek je také velmi důležitý. Podílí se na budování, posilňování a správném fungování imunitního systému. Potřebují ho NK buňky (natural killers), makrofágy a také podporuje budování B a T lymfocytů. Podílí se také na správném dělení buněk, je součástí každé buňky. Důležité je přijímat organický zinek, protože ten je lépe využitelný v organismu.

Jak žít zdravý a vědomý život je otázka, na kterou existuje mnoho odpovědí. Přináším vám můj pohled biolekárnice, jak přistupovat k sobě a ke svému zdraví, abychom mohli žít zdravý, vitální a vědomý život, abychom se cítili plní energie, síly a chuti do života. Své klienty pomáhám žít zdravější a spokojenější život pomocí frekvenční terapie – biorezonance. Znovuobjevením a posílením vlastních vnitřních léčivých schopností, které má každý z nás, je jen třeba je posílit a umožnit jim, aby se naplno projevily.

Jmenuji se Naďa Šoltýsová, jsem biolekárnice. Vystudovala jsem klasickou medicínu, ale už několik let se věnuji frekvenční diagnostice a terapii různých zdravotních problémů. Mým cílem je pomoci co nejvíce lidem cítit se zdravě a být v souladu se sebou. Pomocí biorezonance odstraňujeme z těla to, co mu škodí a posilujeme vlastní obranné a reparační schopnosti. Tím, že člověk objeví ve sobě vnitřního lékaře, spolupracuje s ním a sladí se sám se sebou a svým vnitřkem, vytváří podmínky pro léčení a regeneraci. Přináším vám pohled na to, jak lze organismus podpořit v léčení a regeneraci bez chemických léků, a to úpravou životního stylu a vyladěním a posílením energetického pole organismu.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE